Weź się otwórz – społeczności internetowe jako pole działań czasopism kulturalnych
(Spotkanie drugie)

Zapraszamy do udziału w kolejnym festiwalowym spotkaniu, które odbędzie się w KINIE.LAB (Centrum Sztuki Współczesnej) 19 grudnia (środa), o godz. 18.00, Al. Ujazdowskie 6, Warszawa.

W listopadzie tego roku, po długich i intensywnych przygotowaniach, Fundacja Otwarty Kod Kultury uruchomiła nową wersję Katalogu Czasopism.pl (http://katalog.czasopism.pl), opartą na mechanizmie 'wiki'.
Katalog stał się otwarty, odtąd naszym zamiarem jest zbudowanie wokół niego społeczności, w skład której wchodzić będą nie tylko redaktorzy pism kulturalnych, ale także wszyscy, którzy chcą włączyć się w ideę promowania czasopism, którzy – korzystając z możliwości, jakie oferuje Internet – pragną promować samo czytelnictwo, współuczestniczyć w gromadzeniu informacji o pismach, wreszcie – którzy gotowi są komentować zawartość pism kulturalnych.

Biorąc za punkt wyjścia powstanie nowej wersji Katalogu Czasopism Kulturalnych, na spotkaniu w CSW chcemy porozmawiać o idei otwartości współczesnej kultury. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy.

W dyskusji udział biorą:

Edwin Bendyk („Polityka”), Alek Tarkowski (Creative Commons Polska), Krzysztof Michałowski (wortal Filmweb.pl).

Prowadzenie: Konrad C. Kęder (prezes Fundacji Otwarty Kod Kultury)
  współorganizatorzy:      Naukowe Koło Medioznawców    ZSS_Instytutu_Dziennikarstwa_UW  
  patroni medialni:      Jazz Radio www.radiokampus.waw.pl/ www.independent.pl tygodnik POLITYKA
 
  wsparcie medialne:      Radio eM